Noclegi w Stambule na każdą kieszeń

Stambuł 15 milionowa metropolia, ta liczba robi naprawdę duże wrażenie! Stambuł co roku przyciąga olbrzymią liczbę turystów zagranicznych, szacuję się nawet do 14 milionów rocznie! A co za tym idzie, bez żadnego problemu można znaleźć tu hotele w przystępnych cenach. Miasto olbrzymie ale istnieje kilka dzielić w których warto się zatrzymać. Najczęstsze zadawane pytania : Gdzie się  zatrzymać w mieście Stambuł ? W jakiej cenie są hotele w Stambule? W jakim okresie jest najkorzystniej cenowo? Która dzielnica jest najatrakcyjniejsza na nocleg? Na co zwrócić uwagę przy rezerwacji hotelu w Stambule? Warto pamiętać iż w dzielnicach turystycznych ceny w weekendy są droższe, a w lokalizacji lotnisk tańsze, cena również będzie zależała od terminu. Wskazane jest również zapoznanie się z datami świąt w Turcji, które będą powodowały wzrost cen jak i wzmożony ruch w mieście. Jaki jest cel podróży : turystyczny czy możne biznes. W którym miesiącu będzie najtaniej.

Stambuł jest miastem cało rocznym ale ceny co do miesięcy i dni tygodnia mogą się różnić :

Najtańszym miesiącem na nocleg ze średnim spadkiem cen o 66% jest miesiąc LUTY

Najdroższym miesiącem na nocleg ze średnim  wzrostem cen o 40% jest miesiąc CZERWIEC

Cena w tygodniu: średnia cen dla dni niedziala- czwartek ok 240zł  ( dane z ostatnich 2 tygodni)

Cena w weekendy : średnia cen dla dni piątek i sobotaok 350zł ( dane z ostatnich 2 tygodni)

Kiedy najlepiej zarezerwować hotel w Stambule?  

 wykres.png

*Cena za noc w hotelu 3 gwiazdkowym 

 wykres 2.png

*Cena za noc w hotelu 3 gwiazdkowym 

Dwie najpopularniejsze dzielnice Stambułu: 

Sultanahmet - będąc pierwszy raz w Stambule polecamy właśnie tę dzielnice! Jest to dzielnica starego miasta, gdzie spacerkiem znajdziemy największe atrakcje Stambułu : Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi i Grand Bazar. Wszystkiej najważniejsze atrakcje na wyciągnięcie ręki! Hotele w tej okolicy są różnych cenach i na pewno każdy znajdzie coś dla  siebie. Lokalizacja sprawi, że po wyjściu z hotelu możne przenieść się w czasy Wspaniałego Stulecia!

Galata/ Taksim - dzielnica bardziej rozrywkowa, znajdziecie tu knajpy, bary, galerie handlowe czy bazary. Oczywiście nie zabraknie również historii i zobaczycie tu taj : wieże Galata, plac Taksim ze słynna ulicą Istiklal Caddesi, Muzeum Adama Mickiewicza.Tak samo jak dzielnicy Sultanahmenta można znaleźć tu hotel na każdą kieszeń. Odczujemy tu taj więcej z oryginalnego charakteru miasta ale też trzeba spodziewać się dużej ilości turystów.

noo.jpeg
Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Subskrybuj