ATRAKCJE DLA DZIECI W STAMBULE

Jeśli myślicie o wakacjach w Stambule z dziećmi , to nie ma co się zastanawiać bo Turcy uwielbiają dzieci! Stambuł zwykle nie kojarzy się jako miejsce rodzinnego wyjazdu, tymczasem metropolia ma wiele do zaoferowania również najmłodszym podróżnikom ale to nie znaczy że rodzice będą się nudzić wręcz przeciwnie, czekają was niezapomniane rodzinne chwile! Przygotowaliśmy dla was mała podpowiedź gdzie udać się z najmłodszymi aby nie było nudno.Pamiętajcie również iż w Stambule możecie znaleźć hotele przyjazne dzieciom co będzie na pewno dodatkowym plusem po cało dziennych atrakcjach. 

Gdzie można wybrać się z dziećmi:

Muzeum Zabawek – Toy Muzeum otworzony 23.04.2005 roku w dzień dziecka w Turcji. W muzeum znajdziemy ponad 4 tysiące zabawek, które pochodzą z całego świata. Najstarsze zabawki pochodzą z Francji z 1817 roku, a wśród nich kolekcjach miniaturek, zabytkowe zabawki z Walta Disbeya, statki kosmiczne, kolejki czy porcelanowe laleczki. Muzeum zabawek możemy znaleźć w azjatyckiej dzielnicy Goztepe. 

muzeum zabawek.jpg

Park Miniatur- na 6 hektarach zobaczymy dziedzictwo Turcji w wersji mini – cała Turcja w jednym miejscu! W parku znajdziemy około 105 budowli wykonanych w skali 1/25 i jest to najmniejszy parkiem miniatur na świecie. Na terenie obiektu czekają również dla najmłodszych dodatkowe atrakcje: place zabaw, labirynty, ciuchcia czy opowiadające drzewa bajki. 
miniaturk park.jpg

Muzeum transportu i techniki czyli po turecku Rahami Koc Muzeum gdzie czekają na was tramwaje konne, łódź podwodna,motory, samochody a nawet latający samochód ze słynnego Harrego Pottrera. 

muzeum transportu.jpg

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz